Oyunun açıklaması

Freddy Fazbear's Pizza'da yeni yaz işinize hoş geldiniz, burada çocuklar ve ebeveynler, gözle görülene kadar eğlence ve yemek için gelirler! Ana cazibe, elbette Freddy Fazbear'dır; ve onun iki arkadaşı. Onlar kalabalıkları memnun etmek için programlanmış animatronik robotlar! Ancak robotların davranışları geceleyin bir şekilde tahmin edilemez hale geldi ve bir tamirci bulmaktan çok bir güvenlik görevlisi olarak işe almak çok daha ucuzdu.

Freddy'nin 1 Beş Gece, dizinin dördüncü başlığını temsil eden, korku tabanlı bir mobil oyundur. Oyunun amacı oldukça basit, ama aynı zamanda son derece korkutucu. Oyuncu, bir el feneri olan küçük bir çocuğu bir silah için kontrol eder ve amaç Freddy Fazbear, Foxy, Chica, Bonnie ve evin içinde saklanan diğer birçok korkunç canavarlara karşı hayatta kalmaktır. Oyunun kendisi tonlarca zıplama korkusu ile doludur ve temel olarak göster ve tıkla eylemiyle kontrol edilir.

Genç oyuncular için biraz korkutucu olsa da herkes oyunu oynayabilir. Bu sürüm, serideki diğer oyunlara çok benziyor, ancak birkaç değişiklikle güncellendi. Eski versiyonlarda canavarların saldırısını kontrol etmek için izlenmesi ve bakımı gereken karmaşık sistemler vardı ve bunlar güvenlik kapılarından güvenlik kameralarına kadar her şeyi içeriyordu. Bu oyun çok daha basittir çünkü oyuncu sadece yatağı, yatak odasına açılan iki kapıyı ve dolabı içeren birkaç öğeye odaklanmak zorundadır.

Oyuncu, canavarların çocuğa ulaşmasına izin vermeden karanlık yatak odasında hayatta kalmalıdır. Canavarlar görülemeyen yaklaşımları hakkında ipucu verdiğinden, bu sesleri dinlemeden gerçekten çalınamayan bir oyundur. Oyuncular hareket, nefes ve kapı kapanışını dinlemek için yakından dinlemelidir. El feneri, oyuncuyu çok yaklaşan canavarlardan koruyan bir silah gibi hareket eder, ancak aydınlatmadan önce sizi almak üzere olan bir canavarı görselleştirmek oldukça yoğundur. Oyunun arkasındaki hikaye biraz sıkıcı, ama en azından oyuna bir aciliyet unsuru ekler. Kontrol ettiğin karakter doğum gününden sadece beş gün uzakta olan bir çocuk, ama kutlayabilmesi için canavarlarla dolu evde beş gece hayatta kalması gerekiyor.

İlk iki gece hayatta kalmak çok zor değil çünkü oyun oyuncunun oyundaki en ince noktaları öğrenmesini istiyor. Tabii ki, bu ilk iki geceden sonra, oyun yoğunluğu ve korkuları içinde alır. Bu dizideki eski oyunlarla ilgili şikayetlerden biri, tekrar tekrar atlama korkularını tekrar etmeleridir, ancak bu oyun bu sınırlamayı aştı. Her canavarın kendine özgü bir korkutma taktikleri vardır ve bunlar da her canavar için çok çeşitlidir. Belki de oyunun çeşitlilik açısından tek hayal kırıklığı yaratan yönü oyuncunun daima yatak odasında kalmasıdır, bu yüzden sahne değişmez. Geliştiricinin oyunu orjinal hikayenin sonuncusu olarak tanımladığı için bunun serideki son oyun olması muhtemel değildir. Bu, ağır korkutmaca oyununun bu türünde anlatılacak daha fazla hikaye bulunduğunu ima ediyor, bu yüzden gelecek korkutuculara ve daha ayrıntılı hikayelere çeşitlilik getirecektir.

Indir FNAF .APK

Diğer oyunlar

FNAF 1
FNAF 1
FNAF 2
FNAF 2
FNAF 3
FNAF 3
FNAF 4
FNAF 4
FNAF .APK
FNAF .APK

Ads